FOTOSOUTĚŽ NA TÉMA “BAREVNÝ SOUZVUK”

FOTOSOUTĚŽ NA TÉMA “BAREVNÝ SOUZVUK”

Tradiční soutěž na portále fotoaparát.cz

V soutěži na portálu fotoaparát.cz “Okem profesionála” jsem zkusil štěstí se svými abstraktními fotografiemi “Barevný vesmír” a “Budiž světlo”. Obě tyto abstrakce zaujaly předsedu Svazu profesionálních fotografů, Mgr. Jana Pohribného, QEP, který hodnotil fotografie zaslané do soutěže.

Citace z článku: “Několik tvůrců však šlo v hledání barevné harmonie ještě dál a sáhlo takřka po abstrakci. Vazba na konkrétní předměty, prostředí se takřka vytratila a hlavní roli přebírají především barvy. Nejzajímavější jsou pro mne v tomto směru fotografie Františka Glombeka „Barevný vesmír“ a „Budiž světlo“. Obě založené na komplementárním kontrastu, který je také druhem harmonie, zvláště, jsou -li barvy ve správném poměru a proporci, která tenzi obou barev usměrňuje a balancuje. Zvláště druhá fotografie, kde výrazná a svítivá oranžová diagonála je konfrontována s odstíny modré až fialové, je zajímavým příkladem komplemetárního souzvuku a neotřelé dynamické barevné kompozice.”
Celý článek a hodnocení Jana Pohribného je možno nalézt na webu fotoaparát.cz TÉMA “BAREVNÝ SOUZVUK” – HODNOTIL JAN POHRIBNÝ, QEP – OKEM PROFESIONÁLA KVĚTEN 2018Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *