Tour de Pologne 2018

Tour de Pologne 2018


Fotoreportáž ze závodu Okolo Polska

Po roce je to tady opět. Náramný cirkus, show pro diváky, chaos pro místní infrastrukturu, podnik jménem Tour de Pologne. Díky Czeslawu Langovi, bývalému profesionálnímu cyklistovi, prvnímu závodníku ješte socialistického Polska, který měl možnost okusit tvrdý chlebíček v profipeletonu, závod Okolo Polska stále žije. Během skvěle připraveného podniku, patřícího mezi elitní podniky série World tour máme možnost okusit atmosféru jako na Tour de France. Přední stáje, skvělí závodníci,super atmosféra dávají předpoklad k prima zážitkům.

Již 75. ročník Tour de Pologne letos zavedl cyklisty na silnice jižního Polska. 4. etapa Jaworzno-Szczyrk s dojezdem na Orlím hnízdě v beskydském Szczyrku měla provětrat závodníky hned v několika výživných stoupáních. Závěrečný kopec na Orlí hnízdo nám orosil tváře i jako pěším a závodníci měli v nohách před závěrečným stoupáním řádnou porci 176 kilometrů..

Ve 4. etapě TdP 2018 zvítězil Michal Kwiatkowski (team SKY), své vedení v celkové klasifikaci udržel až do cíle celé tour…


75.ročník Tour de Pologne je již minulostí. Těšíme se na rok další.
Bude to zase stát za to!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *