Fotokonkurz “Eko tu stela”

Fotokonkurz “Eko tu stela”


CTF Cieszyn (Cieszynskie Towarzystwo Fotograficzne) uspořádalo po delší době fotokonkurz nazvaný “Ekologia tu stela”. Jak již název napovídá zadáním byla fotografie ekologická, týkající se zdejšího slezského regionu. Jelikož  jsem veliký milovník přírody a mimo jiné se věnuji jejímu fotografování, neodolal jsem a zaslal jednu ze svých fotografií do soutěže. Fascinující miniaturní makrosvět mi,  dá se říci učaroval. Tento žánr je neméně náročný, než wildlife fotografie zvířat a ptáků. Snad s tím rozdílem, že fotografované objekty jsou výrazně menší a v některých případech i trochu míň plaché. Vždy je to ale pořádná výzva a hodně o trpělivosti fotografa. To samozřejmě platí i pro fotografování včel, v tomto případě dokonce mých vlastních.

Za výhodu je možné považovat fakt, že těch modelek mám tisíce :-). Všechny se bohužel vyznačují značnou pohyblivostí a pracovitostí, pro ně tak typickou. Sérii prima snímků se mi podařilo vytvořit u napáječky , kde se včelky přece jen zklidní a sají vodu, kterou pak transportují do nitra úlu. V horkých letních dnech je donáška vody jedna ze základních činností létavek. Slouží hlavně ke svlažení rychle rostoucího včelího plodu. Při napáječce se v odpoledních hodinách vytvořily zajímavé světelné podmínky, takže jsem neváhal, popadl foťák a fotil. Vzniklo pár povedených snímků, z nichž jeden jsem poslal do soutěže. Fotografie zaujala odbornou porotu natolik, že byla oceněna jako nejlepší fotografie konkurzu “Ekologia tu stela”.V oblasti makrofotografie mě čeká ještě spousta výzev a zlepšování. Nicméně tento žánr je skvělý způsob pro relaxaci a provází ho mnoho fajn zážitků.

Proto se chci fotografování těchto maličkých tvorů nadále příležitostně věnovat. Líbí se mi ostatním a také pro sebe objevovat svět, který je běžnému pozorovateli ukrytý díky své maličkosti..Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *