Foto den v Cieszynském divadle

Foto den v Cieszynském divadle

V sobotu 9. února jsem díky pozvání fotoklubu CTF Cieszyn měl příležitost navštívit krásné divadlo v polském Cieszynie – Teatr im. A Mickiewicza .

Citace: Slavní vídeňští architekti Fellner & Helmer navrhli divadlo ve stylu pozdního modernizovaného vídeňského baroka v roce 1910; díky čemuž je v dokonalém souladu s urbanistickým plánem města. Má sedmiosou fasádu krytou vysokou mansardovou střechou. Krásně vyzdobený foyer opakovaně přitahoval filmaře – natáčela se zde například Zaslíbená země Andrzeje Wajdy nebo televizní seriál o Heleně Modrzejewské režiséra Jana Łomnického. Divadlo nemá stálý ansámbl, ale produkuje představení činoherních, hudbních i tanečních souborů, nabízí prostor pro kabaretní formy a pravidelně pořádá festivaly (Bez hranic) a workshopy.

Akce byla organizována pro členy fotoklubu CTF. Pro mě znamenalo pozvání na foto den jednu z odměn za získání první ceny v fotokonkurzu “Eko tu stela”. 
Ředitel divadla nás provedl celým divadlem,  zhlédli jsme prostory pro veřejnost nepřístupné, viděli jsme například původní klimatizační systém z počátku minulého století, masivní protipožární oponu v akci, originální mechanismus otáčející jeviště,  či třeba kancelář ředitele.Akce měla primárně sloužit k propagaci divadla, ale díky Ateliéru Stylu Moniky Mol, skvělé vizážistky, jsme měli možnost fotografovat nejen půvabné prostory divadla, postaveného dle vídeňského vzoru, ale rovněž modelky stylizované do období dvacátých let minulého století. Člověk by nevěřil, co dokáže vytvořit dobrý vizážista. Jak kontrastující může být civilní vzhled a maskérem vytvořená vizáž. Kdybych neviděl některé  dívky nenalíčené, nevěřil bych, že se jedná o jednu a tu samou osobu.Ačkoli není portrét mým primárním žánrem fotografie, užil jsem si super fotografování a také se něco dověděl o historii našeho Těšína. A již se těším na nějakou příští podobnou fotoakci !


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *