TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO V OBJEKTIVU 2018

TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO V OBJEKTIVU 2018


Paní Danuta Siderek je velmi činorodý člověk. Měl jsem možnost seznámit se právě na fotokonkurzu Těšínské Slezsko v objektivu. Paní Danuta je duší tohoto konkurzu, jednalo se již o druhou edici, první proběhla tuším před pěti lety. Nynější soutěž byla opět věnována těšínsku a v podtitulu také stému výročí samostatnosti Česka a Polska, po rozpadu rakouské monarchie, v roce 2018. Jenže tato maličkost pronikla na veřejnost dodatečně a většina přihlášených fotografií byla jiného zaměření.


Vyzvání jara

Moje fotografie “Vyzvání jara” získala tedy čestné uznání a byla zařazena do pokonkursové výstavy. Na fotografii jsem se snažil zachytit oslavu probouzející se přírody, na našem oblíbeném  vrchu na okraji Stanislavic. Z místa je hezký rozhled a dominuje mu právě na snímku zachycený strom samotář. Letitý dub. I když již pamatuji spoustu let, strom tam stojí od mých dětských let..


Pokonkursová výstava proběhla v prostorách Těšínského divadla. Součástí vernisáže bylo také vystoupení pěveckého sboru, byl rovněž vydán buletin. Výstava bude dle Danuty Siderek putovat po výstavních síních celého Slezska. A co říct závěrem ? Že držím paní Danutě palce do dalších obdobných projektů !