Proč používám odnímatelný popruh

Proč používám odnímatelný popruh


Již delší dobu jsem řešil problém, co udělat s popruhem u fotoaparátu. Jistě, je potřebný, nosit foťák stále v ruce je nepraktické. Jenže jsou situace, kdy plandající popruh překáží. Například při použití stativu a mě osobně i při fotografování v situacích, kdy potřebuji často manipulovat s foťákem, odkládat ho na stůl a podobně. Sejmutí klasického popruhu, jak jistě víte, není věc, kterou by jste chtěli dělat každý druhý den.. Řešení je asi jediné. odnímatelný popruh. Jenže nabídka není veliká.


Peak Design LEASH

Peak Design LEASH je stylový popruh k fotoaparátu, jehož hlavní předností, mimo opravdu hezký a propracovaný design, je unikátní rychloupínací mechanizmus se zaručenou nosností 90 kg.

Parametry:

Délka popruhu: 81-145 cm

Šířka popruhu: 19 mm

Materiál: popruh: nylonový úplet, duralové přezky, detaily z materiálu Hypalon. Spojky: nylon se skelnými vlákny, kotvičky z tvrzeného termoplastu Delrin

Hmotnost 84 g

Nosnost každé kotvičky minimálně 90 kg

Záruka doživotní

Popruh je opravdu komfortní, lehce klouže po oblečení, je z materiálu podobného bezpečnostnímu pásu. Super pevný, popruh unese zátěž 180 kg. Je skladný, vejde se do kapsy u kalhot.

Popruh je dodáván v kvalitní krabičce, vybavené magnetickým zámkem. Manipulace s popruhem je velmi snadná, rychlospojky Anchor Link jsou velmi pevné a bezpečné. Na internetu jsem viděl samo-domo popruhy vybavené obyčejnými plastovými rychlospojkami – trojzubci z galanterie. Ano, řešení je to levné, ale konečný účet může být hodně vysoký – až se rychlospojka nechtěně rozpojí a foťák se bude poroučet k zemi..

Délku popruhu lze lze velmi jednoduše a rychle nastavovat pomocí duralových přezek. Součástí balení je také třmen pro uchycení na stativový závit. Toto řešení je výhodné při použití objektivů s delším ohniskem.

Popruh Peak Design LEASH již nějaký čas používám a mohu jej doporučit. Kvalitní zpracování je podloženo vyšší cenou. Ale je zase dodáván se dvěma sadami spojek, čili dobře poslouží pro dva fotoaparáty. Popruh se vyrábí ve více variantách. Model LEASH se hodí pro kompaktnější přístroje. Nikoli kvůli nosnosti, ale kvůli designu. Kdo hledá řešení odnímání fotopopruhu, ten bude s tímto produktem jistě spokojen.