TRAMWAY STORY aneb zpět do dvacátých let

TRAMWAY STORY aneb zpět do dvacátých let


Jako malý kluk jsem byl fascinován knihami a filmy o cestování v čase. Jako velký kluk nyní již žiji v době, kdy dokonce vědecké studie připouštějí existenci více dimenzí a cestování časoprostorem. Pojďme tedy cestovat zpět v čase, do dvacátých let minulého století. Krásné období mezi světovými válkami , období vynálezů, nádherných strojů, které nejen hezky vypadaly, ale také sloužily léta a nejen po záruční dobu. Léta půvabných žen a dam, či galantních mužů. A také období rozkvětu fotografie, se spoustou vynikajících fotografů. O některých z nich přinesu medailónek v příštích příspěvcích.

Prozatím zůstaňme na území těšínském, ještě před první světovou válkou. V letech 1911-1921 totiž ulice města křižovala tramvaj. Zajišťovala spojení staré části Cieszyna s těšínským vlakovým nádražím, zbudovaným na košicko-bohumínské železniční trati. Tramvaj na dlouhá léta zmizela. Až nyní, po sto letech je zpět. V podobě stylové kavárny Tramwaj Cafe , kde vaří prima kafe a interiér vypadá tak, jakoby jste seděli v té původní tramvaji a koukali do těšínských ulic dvacátých let minulého století.

Již na jaře, v rámci noci muzeí jsem zde pořídil pár fotografií. Snad i tyto fotografie byly pro naši kamarádku, paní Moniku Mol, majitelku Atelieru Stylu Moniki Mol jiskrou k nápadu pozvat do tramvaje bezva modelku a uspořádat tam foto session ve stylu dvacátých let. A modelka, paní Patricie se zhostila své role na jedničku. Jakoby jsme se opravdu přenesli do minulého století. Člověk ztratil pojem o čase, nechal se pohltit atmosférou toho místa. Jen ty foťáky byly trochu jiné, než u fotografů před sto lety.

Paní Monika odvedla profesionální práci při stylizaci modelky, paní Patricie vypadala a působila skvělým dojmem. Myslím, že mohu prozradit, že je povoláním učitelka. Čtyři hodiny, pro nás rezervované majitelem Café Tramwaj uběhly nesmírně rychle. Možná je dobře, že nás personál upozornil, že je třeba končit. Jinak bychom uvízli v dvacátých létech minulého století nadobro. Mě osobně by se to možná i líbilo..

František
Backstage

Související příspěvky: