5 let tvůrčí skupiny SPAG

5 let tvůrčí skupiny SPAG
Pět let v životě člověka není mnoho. V případě naší tvůrčí fotografické skupiny SPAG je to již důvod k malé oslavě. V letošním roce totiž uplyne pět let od okamžiku, kdy se čtveřice fotonadšenců zamýšlela jak dál. Došla k závěru, že volná formace nazvaná SPAG (Silesian Photo Art Group) bude to pravé pro nás. Ačkoliv všichni pocházíme z těšínského Slezska, životní osud nás zavál do různých částí Evropy. Co se týče komunikace, v dnešní době založené na permanentním on-line způsobu bytí, vzdálenosti nečiní problém.

K letošnímu pětiletému výročí jsme si nadělili dárek ve formě první velké společné výstavy. Členové Jolanta Kubica, Janusz Josiek, František Glombek a Henryk Chmiel vystavují své práce až do konce března v Galerii Půda v KASS Střelnice – Český Těšín. Název “Subjektivně” je mnohoznačný. V našem případě se jedná o svojský, originální pohled na portrét. Ať humánní, netradiční zátiší či portrét lesa. Nicméně gró tvoří výtvarně pojatý portrét ženy v různých interiérech a různé časové stylizaci. 64 fotografií je prezentováno ve stylové galerii, jako třešnička na dortu pak expozici doplňuje čtveřice velkoformátových tisků, tvořících písmena SPAG pomocí naších fotografií.

Slavnostní den zahájení výstavy poctilo svou přítomností více než 70 hostů. Členové spřátelených fotoklubů, známí, příbuzní a také vzácný host, náš kamarád, předseda Fotoklubu RK 1924 Ružomberok, Štefan Ižo s manželkou. Ohlasy návštěvníků jsou pozitivní. Gratulace přátel nám nalily nový elán do tvůrčích duší nadšenců fotografie. Již nyní můžeme s potěšením přislíbit, že naše spolupráce bude pokračovat a plány pro budoucí společnou výstavu skupiny SPAG jsou již skutečností.

František


Foto Štěpán Glombek

One Reply to “5 let tvůrčí skupiny SPAG”