Analog – Film Roll Notebook

Analog – Film Roll Notebook


V dnešní době to již není při fotografování a experimentování běžné. Mluvím o zaznamenávání hodnot expozice do poznámkového bloku. O vše se stará „chytrý“ čip digitálního přístroje.

Pokud ale fotíme na analogový film, máme možnost zapisovat poznámky o snímku na papír, případně do aplikace v mobilním telefonu. Využívám obě možnosti. když pracuji doma v ateliéru, zapisuji údaje o expozici, filtrech, či použití blesku do papírového poznámkového bloku. V plenéru je pohodlnější použít appku pro telefon.


Analog – Film Roll Notebook

Je aplikace přesně pro tento účel. Umožňuje vytvářet příslušné filmpacky s údaji o snímcích. Prima věc, pokud máme rozfotografovaných více filmů. Každá role filmu má pak svou záložku, kde je možno evidovat typ filmu, značku kamery, expoziční hodnoty, nebo také poznámky, které často využívám při svých experimentech. Pokud povolíme aplikaci přístup k údajům o poloze, dokáže ke snímkům přiřazovat souřadnice místa, kde byla fotka pořízena. Osobně nejčastěji používám funkci poznámky k exponovanému políčku filmu. Značím si použití filtru, korekci expozice, dvojexpozici a jiné.

Aplikace Film Roll Notebook je fajn pomocník. Přesto se stále častěji spoléhám na obyčejný papír a psané písmo, věci dnes již tak málo používané. Možná proto, abych jednou nezapomněl psát 🙂